Zinfandel je Primitivo, ale to není všechno – příběh odrůdy s překvapivou pointou

Začněme známou historkou: Do USA prý přivezl tuto odrůdu maďarský přistěhovalec Zirfandli. Těžko vyslovitelné jméno bylo zkomoleno na Zinfandel a legenda byla na světě. Ovšem odkud ji přivezl, to je záhada. Zpočátku se říkalo, že z Italské Apulie, ale v poslední dobou je tato historka z odborných zahraničních vinařských portálů vymazávána, protože vůbec není jisté, zda nějaký Zifrandli existoval. Příběh Zinfandelu tak připomíná romantický thriller, záhadu, která se vyřešila teprve nedávno.

440px-Zinfandel_grapes

Zinfandel (zdroj Wikipedia)

Spokojme se s konstatováním, že v polovině 19.století se v severní Kalifornii usadila odrůda, která byla oblíbená pro svou vysokou produktivitu. Francouzští vinaři při návštěvě Kalifornie dokonce tvrdili, že chutná jako dobrý francouzský claret, jak se ještě na přelomu 19.a20.století obecně nazývala červená vína z Akvitánie. (Náš název klaret má jiný význam). Ve francouzských dokumentech však nebyla nalezena jakákoli stopa po podobné odrůdě, a tak vypátrání původu byl úkol spíš pro vědce. Nejzarputilejší z nich byl Charles Sullivan, který prozkoumal záznamy školkařů a zjistitl, že sazeničky této odrůdy byly přivezeny na východní pobřeží z císařské rakouské školky ve Vídni. Poté byly převezeny do Bostonu a pěstovány ve skleníku jako stolní jedlé hrozny. Odrůda byla pak přepravována do Kalifornie ve stovkách řízků prospektory spěchajícími za zlatem. V roce 1990 bylo pomocí DNA dokázáno, že Zinfandel je shodná s odrůdou Primitivo, která má domov v Apulii na jihu Itálie. Přivezl ji tedy někdo do Kalifornie z Itálie? Ukázalo se, že ne. Do Kalifornie i do Itálie se dostala z Chorvatska, kde se prý nazývá Plavac mali, čímž padl mýtus o záhadném maďarském přistěhovalci. Průlom nastal v roce 1998, kdy bylo analýzou DNA zjištěno, že Plavac mali není klon, ale rodič Zinfandelu. Padl další mýtus, který měl tentokrát jepičí život – Plavac a Zinfandel není jedna a ta samá odrůda. Ovšem druhý rodič byl a je stále záhadou. Vědcům to nedalo spát, a tak se v roce 2 000 v čele s profesorkou Carole Meredith z University of California v Davisu vypravili na pátrací akci kolem dalmáckého pobřeží. Na ostrově Kaštela nedaleko Splitu pak narazili na téměř vyhynulou odrůdu, kterou místní nazývají Crljenak kaštelanski = Červené kaštelanské. Podrobili ji opět analýze DNA a výsledek? Je totožná s odrůdou Zinfandel.  A jakoby záhadě nebyl konec, přišel ještě jeden zvrat. V roce 2011 opět pomohla DNA. Zinfandel je totožná s chorvatskou odrůdou Tribidrag!  Nejstarší záznam o ní pochází z roku 1518. Konec pátrání! A co ten název? Tribidrag je odvozen od slova brzy, stejně jako Primitivo (primo=první). Červené kaštelanské neboli Primitivo alias Zinfandel jsou klony jedné odrůdy.

Dovětek: V Kalifornii je 224 000 hektarů vinic. Na rozdíl od východního pobřeží se zde vína vědomě lisují z evropských ušlechtilých odrůd (vitis vinifera). Spotřebitelské chování amerických ctitelů vína je podobné chování Evropanů – všichni chtějí kvalitní víno za co nejnižší cenu. Za sedm z deseti lahví vydají Američané méně než 8 dolarů za lahev. Dvě z 10 lahví stojí do 12 dolarů, jen každá desátá je dražší. Nesmírně populární jsou vína blush wines – mírně nasládlá bílá nebo růžová vína z tmavých hroznů. Z odrůdy Zinfandel se taková vína nazývají White Zinfandel.

 


You may also like...