Dobré víno, cimbál a delikatesní pokrmy: to bude Pardubický festival vína

V pátek 28. a v sobotu 29. srpna bude pardubický zámek patřit milovníkům dobrého vína. Osmnáctý ročník Pardubického festivalu vína nabídne opět bohatý program.

V letošním roce se návštěvníkům představí více než 50 vystavovatelů těch nejkvalitnějších domácích i zahraničních vín, jejichž odrůdy bude možno v malebných zákoutích zámku ochutnávat a nakupovat. O pestrou a chutnou nabídku jídel se postará restaurant St. Patrick, který bude servírovat pečená husí prsíčka, vepřové klobásky nebo domácí hovězí burger. Restaurace Passage Praha nabídne francouzské speciality včetně žabích stehýnek, šneků a krevet, chybět nebudou ani stánky se sýry a drobnými pochutinami. Pohodovou atmosféru doplní cimbálová muzika a vinné soutěže. Pokud na zámek dorazíte i s dětmi, jejich hlídání vám zajistí zdarma mateřské centrum Sluníčko. K dispozici bude také úschovna vín, kam si lze až do druhého dne uschovat zakoupené kartony a lahve. V pátek je oproti loňsku otvírací doba o hodinu prodloužena, takže brány zámku zůstanou otevřeny od 12 do 21 hodin, v sobotu pak od 10 do 18 hodin. Vstupné činí 100 Kč, v jeho ceně je degustační sklenička a 3 degustační žetony, jejichž hodnota byla zdvojnásobena. Prvních 2 000 návštěvníků dostane jako dárek taštičku na krk.

Součástí Pardubického festivalu vína je i Pardubická vinařská noc – oslava vína, dobrého jídla a vtipné zábavy na Pernštýnském náměstí. Lidová veselice vypukne v pátek 28. srpna ve 20 hodin a potrvá až do půlnoci. Kromě vína, piva a českého i slovenského burčáku si na své přijdou také milovníci dobrého jídla, na něž čekají chutné steaky, voňavé klobásy, sýry, halušky, trdelníky, lívance, langoše a jiné pochutiny. K vidění budou i výrobky tradičních řemeslníků – smaltované šperky, dřevěné hračky, drátované a proutěné zboží nebo ruční keramika. Na hlavním pódiu vystoupí kapela Uši a Varmužova cimbálová muzika, své umění předvede jeden z nejlepších českých sommelierů, diváky zaujme i ohňová a světelná show. Pro soutěživé nátury jsou připravena klání s vinnou tematikou a na vítěze čekají jak jinak než vinné odměny. Po celou dobu akce bude otevřena Zelená brána. Vstup na Pardubickou vinařskou noc je zdarma.

Více informací na www.pardubickyfestivalvina.cz.

You may also like...