Dalších 39 medailí pro naše vinaře v Londýně

Moravští a čeští vinaři získali v Londýně na soutěži International Wine and Spirit Competition 16 stříbrných a 23 bronzových medailí. Kromě tradičních bílých odrůd se na medailové pozice probojovalo také růžové a červené víno. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Nejvíce se dařilo firmě BOHEMIA SEKT, která získala 3 stříbrné a 2 bronzové medaile. Velmi úspěšné bylo i Vinařství Dufek, které si odvezlo 5 bronzových medailí. Vinařství Petr Skoupil získalo 4 bronzové medaile, z nichž jedna byla za červené víno Frankovka 2013 pozdní sběr. Medailového ocenění se dočkala hned dvě naše rosé. Zweigeltrebe rosé 2014 kabinetní víno z Vinařství U Kapličky si vysloužilo stříbrnou medaili a Svatovavřinecké rosé 2014 pozdní sběr od firmy Spielberg CZ získalo bronz.

„Naše bílá vína vítězí na světových soutěžích nejčastěji. Proto jsme vždy velmi rádi za úspěch červeného nebo růžového vína, jenž dokládá, že i moravská vína z modrých odrůd mají ve vinařském světě své slovo. Úspěchy v těchto kategoriích se dostavují zejména tam, kde jsou pořadatelé odvážnější a dají porotě větší prostor pro ocenění originality a osobitého přístupu vinařů,“ komentoval ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Soutěž International Wine and Spirit Competition byla založena už v roce 1969, už 46 let tedy stanovuje laťku kvality světových vín.

Zdroj a více: PR NVC, Wineofczechrepublic.cz

You may also like...