Mistrovství České republiky natažení koštýře vína ze sudu na čas vyhrála žena

V sobotu 23. května se v Mikulově konaly již po sedmé Mikulovské vinné trhy.

Navzdory deštivému počasí přišlo do areálu hotelu Zámeček na osm stovek návštěvníků včetně premiéra Bohuslava Sobotky, aby degustovali šest set čtyřicet vzorků vín včetně letošního šampiona. Tím se stalo víno Pálava 2013, výběr z hroznů, od valtického vinaře Jiřího Kopečka.

Tradiční součástí vinných trhů je také Mistrovství České republiky natažení koštýře vína ze sudu na čas. Mezi dvacítkou soutěžících letos zabodovala žena. Jana Špačková z Hodonína vyhrála v čase 5,88 sekund a nechala za sebou druhého Bohumila Špačka z Hodonína a bronzového Jaroslava Hicla z Velkých Pavlovic.

„Za platný pokus se považovalo natažení dvoulitrového koštýře na jeden nádech na čas. Každý účastník měl dva pokusy, kdy se počítal lepší z nich a vyhrál nejrychlejší čas,“ řekl k pravidlům zpěvák Josef Šmukař, který soutěž moderoval.

Letošní novinkou byl také duel v tahání dvou koštýřů na čas ze sudu současně. Ten si užili Eva Kuželová z Velkých Němčic a Karel Otáhal z Hustopečí, který nakonec souboj vyhrál v čase 6,39 sekund.

Zdroj: Mikulov.cz

You may also like...