Test: Duel Pálav ze supermarketu

Myšlenka testu: Původním záměrem bylo uskutečnit test 6 Pálav za rozumnou cenu, které si můžete koupit v našich supermarketech. To jsme ale netušili, co jsme na sebe vzali za úkol. Najít totiž cenově dostupnou Pálavu v řetězcích téměř nelze. Nebo alespoň nám bůh vína Bacchus či Svatý Vavřinec nebyli nakloněni. A tak se z našeho testu stal duel. Duel dvou Pálav. Jedné z vinařství Ludwig, sídlícího v Roztokách – ano nemýlíte se, stále v Roztokách vinice nejsou – s provozovnou v Bořeticích. Druhá Pálava pochází z vinařství či projektu Davinus – to je unikátní počin Miroslava Majera a jeho kolegů, kteří v tuzemsku vytvořili prvního negotianta. Tedy firmu, která vinice nevlastní, ale zadává konkrétním vinařům výrobu svých vín dle svého zadání, potřeb a přání a následně distribuuje pod svou značkou.Souboj to byl ostrý od prvního okamžiku. Stejně tak o vítězi nebylo pochyb od prvního přivonění ke skleničce.

Palec dolu: Pálava výběr z hroznů výběrová Archivní řada Ludwig 2012 polosladképalavaludwig

Ve vůni chemické tóny, doslova odpuzující, chuť velmi nepřirozená a mdlá, vše podtrhuje velké množství cukru, který je vlastně to jediné, co si z vína zapamatujete. Víno nemá nárok ani na půl hvězdy, ani za design lahve. Cena: cca 150Kč. Kde koupit: většina řetězců v ČR.

Palec nahoru: Pálava pozdní sběr Davinus 2013 polosuché

Odrůdově čistá vůně a s ní i chuť – liči, růže, tropické plody, zbytkový cukr ovoce podpořil, ale nezastínil a nerušil celkový dojem. Cena: cca 195Kč. Kde koupit: většina řetězců v ČR.davpalava

You may also like...