V hlavní roli víno – Croix Mouton 2012 + Confession 2010

Croix Mouton 2012 + Confession 2010
Vína, ve kterých lze nalézt pravdu

Chateau Croix-Mouton je vyvážené víno kategorie Bordeaux superieur založené na odrůdě Merlot. Je svěží a radostné, nevyžaduje dlouhé školení a velmi příjemně se pije při jakékoli příležitosti.
Chateau La Confession  Grand Cru je o úroveň vyšší kategorie z apelace Saint-Emilion. Je to „víno terroiru“, to znamená, že je nenapodobitelné. Pochází z jílovito-vápenaté půdy a hlavní roli hraje odrůda Merlot. V chuti a vůni  rozpoznáte tóny červeného ovoce (třešně, rybíz, lesní maliny). Ale protože co člověk, to jiné vnímaní chutí, je na vaší fantazii, co ve víně ucítíte. La cofession znamená zpověď. Je to však zpověď vína, které vám řekne pravdu o svém stvořiteli vinaři.
S kým a kde vypít: Croix –Mouton v překladu znamená „kříž-beránek“. Zkuste si zanotovat „beránku náš na nebesích…“ a u nedělního oběda zapijte tímto vínem skopové. A večer si dejte k nějakému steaku láhev Confession, což zase znamená „zpověď“, takže nám ta religiozita krásně navazuje. A s kým? Samozřejmě v kruhu rodinném. Rodina je svatá!
Více na www.vino.tk
Kde koupit: www.vino.cz

You may also like...