Porota vybere finalisty Salonu vín – národní soutěže vín 2015

První kolo hodnocení Salonu vín – národní soutěže vín 2015 proběhne letos ve dnech 9. – 11. prosince 2014 v Národním vinařském centru ve Valticích. Výběrem 200 finalistů bude zahájen již 15. ročník naší nejvyšší a největší soutěže vín, která počátkem roku vyvrcholí vyhlášením sta nejlepších vín České republiky s prestižním titulem Salon vín ČR.

Během třídenního hodnocení čeká na odbornou porotu v Národním vinařském centrua na zámku ve Valticích k posouzení 722 vzorků vín, která se probojovala z jednotlivých vinařských podoblastí.

„Do prvního kola se letos na základě předchozích hodnocení registrovalo rekordních 112 vinařských firem. Těší nás, že stoupá zájem vinařů o naši nejprestižnější oborovou soutěž a zároveň o celoroční expozici nejlepších vín České republiky,“ komentoval před zasednutím poroty ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín – národní soutěž vín ČR pořádá a provozuje návaznou degustační expozici.

Po ukončení prvního kola hodnocení postoupí 200 nejlepších vín do druhého finálového kola, které proběhne 8. ledna v Mikulově. Finále pak určí sto nejlepších vín, jež získají prestižní titul Salon vín a budou umístěna v degustační expozici Salonu vín na zámku ve Valticích. Porota dále určí absolutního Šampiona, vítěze kategorií a nejlepší kolekci přihlášených vín.

Prosincovému hodnocení předcházel seriál hodnocení Národní soutěže vín v jednotlivých vinařských podoblastech (slovácké, mikulovské, znojemské a velkopavlovické) a ve vinařské oblasti Čechy. Výsledky těchto nominační kol sestavili oněch 722 semifinalistů, kteří budou mít během prosincového hodnocení příležitost přiblížit se nejcennější trofeji – titulu Salon vín ČR. Celkově se všech nominačních podoblastních soutěží zúčastnilo rekordních 1646 vín (1526 v roce 2013), což dělá z Národní soutěže vín s přehledem největší soutěž vín v České republice.

Nad Salonem vín – národní soutěží vín ČR převzal i pro další ročník záštitu prezident republiky Miloš Zeman.

Stávající expozice Salonu vín ČR 2014 ve Valticích bude otevřena až do konce ledna 2015. Nová kolekce Salonu vín 2015 bude pro veřejnost otevřena opět od soboty 28. února 2015 do konce ledna 2016.

Vína uložená v degustační expozici Salonu vín ČR jsou určena ke vzdělávání návštěvníků o víně a propagaci a podpoře našeho vinařství. Široká veřejnost včetně zahraničních návštěvníků má možnost naše nejlepší vína ochutnat na jednom místě a v reprezentativních prostorách a zároveň se dozvědět všechny podstatné informace o každém víně i výrobcích, jejichž vína budou v Salonu vín České republiky zastoupena. Samozřejmostí je také možnost zakoupit si jakékoli z vystavených vín.

Více o Salonu vín – Národní soutěži vín ČR: www.salonvin.cz

Zdroj: Wineofczechrepublic.cz

You may also like...