Největší festival šampaňského – Grand Jour de Champagne 2014

Světově unikátní festival šampaňského Grand Jour de Champagne je událostí, kterou každý rok očekávají tisíce milovníků tohoto ušlechtilého moku z České republiky. Organizátoři se snaží je pokaždé překvapit výjimečnými degustacemi, stejně jako letos.

Champagne Exhibition a Prestige Cuvée Exhibition

Ve středu 5. listopadu se od 16.00 hodin uskuteční v Brně (Best Western Premier Hotel International Brno) první přehlídka champagne domů.
Na velké přehlídce v Praze (pátek 7. listopadu) bude možné okusit celkem 32 champagne z 16 champagne domů. Patří k nim mj. Henri Verlain, Louis Roederer, Taittinegr, Salon/ Delamotte, Taittinger, de Venoge, Deutz, G. H. Mumm, Mailly Grand Cru, Perrier-Jouët, Piper Heidsieck, Alfred Gratien, Fleury aj. V oddělených prostorách zároveň proběhne jedinečná přehlídka Prestige Cuvéé Exhibition, na níž se představí vína, která je velmi těžké ochutnat v jeden okamžik a na jednom místě. Pro typické prestige cuvée se používají téměř výhradně hrozny z vinic Grand Cru, tedy nejvyšší kvality. Mnohá z těchto vín se vyrábějí tradičními způsoby, vyzrávají déle a prodávají se v exkluzivně adjustovaných lahvích zvláštních tvarů. Nechte se zlákat takovými jmény, jako je Dom Perignon, Cristal, Les Echansons, Louis XV., Comtes de Champagne, Dom Ruinart, La Grande Dame, Fleur de Passion a další.

Další ojedinělé degustace

Pod vedením Chef de Cave domu Mailly Grand Cru, pana Sébastiena Moncuita proběhne ve středu 5. listopadu od 17.00 hodin degustace s příznačným názvem L´Intemporelle (Best Western Hotel International, Brno).

Praha bude ve čtvrtek 6. listopadu od 17.00 svědkem mimořádné srovnávací degustace Les Mesnil versus Cramant (Club Blanc de Blancs, sklepy Monopole de Vin, Praha).

V pátek 8. listopadu se na ambasádě Francouzské republiky uskuteční vrcholná vertikální degustace champagne Salon.

Kompletní informace o letošním ročníku ZDE.

Zdroj: PR Grand Jour de Champagne

You may also like...