Světový duel vín v Hustopečích. Nej vína světa na jednom místě už 22. listopadu

Ta nejlepší vína světa, od těch nejlepších vinařů i od známých jmen. To vše nabídne pátý ročník výjimečné akce v Hustopečích. Světový duel vín, který letos připadne na 22. listopadu, je v České republice naprosto jedinečný.

„Jedná se opravdu v rámci České republiky o výjimečnou akci. Je určena jak pro profesionály, tak pro lidi, kteří jen mají rádi víno, i pro hoteliéry, restauratéry. Každý si tam najde svůj okruh vín a může si tak udělat obrázek, jak vypadá vinařství naše a vinařství v Evropě a ve světě. Svaz vinařů dokonce uvažuje o tom, že Světový duel vín bude brát jako edukativní akci pro lidi, kteří chtějí víno nejen vyrábět, ale i prodávat. Myslím si, že je to pro Hustopeče velmi významná věc,“ rozpovídal se o Světovém duelu vín organizátor Miroslav Hrabal.

„Našim zájmem je vždy vytáhnout z daného vinařského regionu tu top extra třídu. Například z šesti nejlepších vinařů z rakouského Wachau máme na Světovém duelu vín zastoupeny hned čtyři,“ doplnil další z organizátorů Jiří Kunc.

K ochutnání budou například i vína, která se běžně pijí jen v Michelinských restauracích v Honkongu nebo Japonsku nebo vína ze stoletých vinic. „Máme lahve i do vinařství, které bylo vyhodnoceno jako nejzdravější vinařství světa,“ zmínil Kunc.

Zhodnotit vinařské umění budou moct návštěvníci i slavným hvězdám, jako je například Antonio Banderas, režisér Francis Ford Coppola, fotbalista Lionel Messi nebo český herec Karel Roden a řada dalších.

Ani letošní Světový duel vín však nebude jen duelem mezi víny našimi, evropskými a víny světovými. Ale pomyslný souboj nese i další podtitul. „Letos to bude takový duel mezi víny biodynamickými, bioorganickými a autentickými versus vína, která jsou vyráběna za použitím nejmodernějších prostředků a metod. Akce bude stát určitě za to. Takové komplexní srovnání našich a světových vín se v republice běžné nedělá. Jsme rádi, že u nás už je to pátý ročník této akce,“ uzavřel Hrabal.

V republice zcela ojedinělá akce s volnou degustací vín světové špičky, Světový duel vín se koná 22. listopadu 2014 v Hotelu Centro. Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru v domě U Synků nebo v sítí Ticketstream.

Zdroj: www.hustopece-city.cz, PR

You may also like...