Vinaři uzavřeli memorandum s Jihomoravským krajem o podpoře a rozvoji vinohradnictví

Jihomoravský kraj posiluje spolupráci se Svazem vinařů České republiky. Prvním, a na televizních obrazovkách nyní vždy v neděli viditelným, počinem byla spolupráce na vzniku seriálu Vinaři. Nyní jde o uzavření memoranda, jehož záměrem je vzájemná spolupráce při podpoře, propagaci a dalším rozvoji vinohradnictví a vinařství v regionu a další šíření dobrého jména místních vinařů a kraje jako předního regionu České republiky v oblasti pěstování vinné révy a výroby vína.

„Jsme zřizovatelem jediné vinařské školy v republice. Chceme, aby to byli právě jihomoravští vinaři, kteří doporučí, co má být odbornou náplní vzdělávání na této škole. Předpokládám vznik pracovní skupiny složené z vynikajících vinařů. V drtivé většině jsou stejně absolventy valtické školy. Oslovíme je se žádostí, aby nám pomohli nasměrovat tuto školu do moderních trendů ve vinařství a vinohradnictví,“ sdělil hejtman Michal Hašek.

Společným cílem hejtmanství a Svazu vinařů ČR je finančně, materiálně a organizačně spolupracovat při řešení témat, která se dotýkají vinohradnictví a vinařství. Společně by třeba měli na legislativním poli bojovat proti padělání vína nebo podporovat produkci zdravotně nezávadných výrobků z hroznů vinné révy.

Zdroj: PR Jihomoravský kraj

You may also like...