Jaké víno k jehněčímu? Nechte se inspirovat tipy a nebojte se experimentovat

Většinu pokrmů z jehněčího masa skvěle doplňují vína z oblasti údolí řeky Rhôny, totéž platí pro odrůdová vína Pinot noir z různých světových regionů a samozřejmě i burgundských apelací. Nebojte se experimentovat, nabádá na serveru Vivino.com Christine Havensová.

Například pečené jehněčí s bylinkami je skvělé s víny z oblasti Rhôny či kalifornským Cabernetem nebo Pessac-Léognan z oblasti Bordeaux. Chybu neuděláte ani výběrem španělského vína z regionu Rioja.

Grilované jehněčí pak můžete kombinovat s odrůdou Syrah, Zinfandel nebo víny Supertoskana.

Jehněčí kebab je velmi chutný v kombinaci se zemitými červenými víny jako jsou například vína z apelace Chinon v údolí řeky Loiry (Cabernet sauvignon, Cabernet franc).

Pro ty, kteří mají rádi jehněčí na kari je odvážným, ale zajímavým experimentem kombinovat tento pokrm s bílým vínem odrůdy Viognier, pro méně odvážné se pak nabízí třeba Ryzlink rýnský nebo červené víno odrůdy Zinfandel.

Jehněčí kýta je podle autorky úžasná s argentinským Malbecem nebo Aglianicem (stará modrá odrůda původem z Řecka), pro pikantní dušené jehněčí se zeleninou se zase hodí Syrah, australské Grenache nebo Pinot noir z Burgundska.

Zdroj: Vivino.com

redakce

Zpravodaj Vino.tk

You may also like...