Tipy na víno: 3 Sauvignony

Je září, léto nebylo moc teplé a vlídné a vše nasvědčuje tomu, že brzo začne snad i sněžit. Proč si proto záři nezpříjemnit vínem z jedné z vůbec nejoblíbenějších odrůd – Sauvignonem. Vybrali jsme tentokrát 3 vzorky, velmi různorodé, každý z jiné země i regionu. Spojuje je použitá odrůda a charakter. A také zajímavý poměr ceny a kvality. Jeden tip je z Moravy, druhý z Francie a třetí z Nového světa. Zde jsou:

Sauvignon pozdní sběr 2013 Dobšice – vinařství Na Soutoku
Ročník 2013 tomuto vínu svými výraznými teplotními výkyvy propůjčil neobyčejně intenzivní aroma černého rybízu a bezového květu. Chuť je plná, velmi šťavnatá a svěží. S výraznější pikantní kyselinkou a medovým závěrem. Díky použité technologii zpracování působí bílé víno čistým a dobře vyhraněným dojmem s překvapivě plnou strukturou a komplexností a tím neustále nabádá k dalším douškům.
Kde koupit:  Vinařství na soutoku 254,-Kč

Ch. Bonnet – Entre-deux-Mers AOC 2013 – Francie
Lehké a ovocné bílé víno z Bordeaux s krásnou květinovou vůní a nádechem po citrusových plodech. V chuti je víno jemné s příjemnou kyselinou. Hrozny pochází z pod-oblastii Entre-Deux-Mers, v překladu – mezi dvěma moři. Zde se ale jedná o označení místa mezi řekami Dordogne a Garonne.
Kde koupit: Premier Wines 269,-Kč

Sauvignon blanc grand reserva – La Joya – Chile
Svěží aromatické víno odrůdy Sauvignon Blanc s příjemným aroma grapefruitu, citronu a angreštu. Tradiční lehký projev moderních sauvignonů z Chile. Váno získalo zlatou medaili v Prague Wine Trophy. 278,- Kč
Kde koupit: Wine World 278,-Kč


Sauvignon Dobšice Na Soutoku
Chateau BonnetSauvignon La Joya

 

 

You may also like...