Co je nového na Moravě – červen 2014

Výroční 10. den otevřených sklepů 2014 v Novém Poddvorově.

Již po 10. se uskutečnila velmi příznivě hodnocená akce, která na tuzemskou vinařskou mapu úspěšně umisťuje vinaře z Poddovora a okolí. Akce byla určena jak odborníkům, tak i laické veřejnosti. Ve neformální atmosféře  byla  možnost k osobnímu kontaktu přímo s jednotlivými vinaři a dozvědět se více o jejich každodenním životě a o samotném procesu vzniku vína.

Letos bylo možné ochutnat vína z těchto vinařství: Milan Sůkal, Jaromír Hnidák, Vladimír Kašík, Václav Mrkva, Pavel Veselský, Tomáš Bařina, Antonín Blažek, Vinařství Krásná Hora s.r.o., Ondra Konečný a další členové vinařského spolku Ivo Padalík a Eduard Gertner.

Více na www.vinarinovypoddvorov.cz

 

Ocenění pro Ryzlink ze Sonberku.

Další potvrzení toho, že ryzlinky ze Sonberku jsou vyhlášené a tato odrůda je vlajkovou lodí tohoto vinařství přineslo Oenoforum 2014 nebo-li Czech International Wine Competition with Special Sauvignon Award pod patronací OIV (mezinárodní organizace pro révu a víno se sídlem v Paříži). Tuto soutěž vín pořádá Svaz vinařů ČR. Ocenění získalo Ryzlink rýnský 2011 (Velký Sonberk) v kategorii bílá suchá vína starší než rok 2012. Toto plné, velmi minerální víno má typickou ryzlinkovou kyselinku, vůni připomínající včelí plást až petrolej, na patře žluté ovoce, v chuti šťáva meruňky, citrusová kůra, nádech akátového medu, v dochuti výrazné, velmi dlouhé. Vhodné ke zrání na láhvi po dobu 10 let

Více na www.sonberk.cz

 

Představení ročníku 2013 ve vinařství Volařík

http://www.sonberk.cz/cs/inařství Volařík představilo 38 šarží vín ročníku 2013 odborné veřejnosti 12. 6. v hotelu Mandarin Oriental Prague.

Necelá stovka zástupců vinoték, restaurací a velkoodběratelů mohla ochutnat vína nového ročníku, nechyběly novinky letošního roku – Muškát moravský, perlivé rosé Merlito a řada vín Organic.

Vína Organic jsou vyrobena z hroznů vypěstovaných v režimu ekologického hospodaření a zahrnují tři odrůdy – Hibernal, Saphira a Johanniter.

Kromě vín byly k dispozici i produkty partnerů vinařství – sýr parmezánového typu Gran Moravia ze sýrárny Orrero, čokolády k ušlechtilým nápojům z Xococlubu, Ovčácký sýr a pečivo z La Lorraine.

Více na http://www.vinarstvivolarik.cz

Martin Kozák

redaktor VINO.TK

You may also like...